Ga naar inhoud

VanNeemwegge

User
  • Aantal items

    14
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Over VanNeemwegge

  • Verjaardag 01-01-1970

VanNeemwegge's Achievements

Pong

Pong (1/10)

  1. (en zo word een oud topid uit de dood herrezen) Ik zat laatst mijn video banden uit te zoeken en kwam de aflevering tegen van de "Tien Beste" waar ze het over de tien beste showbizz duo's hadden. B&A waren daar ook bij en dat was opgenomen ten tijde van de B&A tentoonstelling. Dus eigenlijk na dat Aad op pensioen was gegaan. Tijdens dat interview vertelde Bas over de pruken die hij zowel als Bassie en als Vlugge Japie droeg. Hij zette toen een Vlugge Japie pruikje op en hoppa daar was hij. Aad wilde toen niet achterblijven en deed de Baronnen stem die Japie even op zijn plaats zette. Dat was wel grappig om Aadbaron weer eens te horen want in de amerika serie toen Adriaan Handige Harry opbelde en deed of hij de Baron was werd zijn dialoog door Paul van Gorcum overgedubt, wat ik wel jammer vindt.
  2. Een gebroken shouder is geen pretje, erg jammer want we wilden meedoen aan "gein op het plein" en we waren al aan de bouw begonnen van een opendak versie van de honda prelude met een grote Robin achter in. Het is de bedoeling van "Gein op het plein" dat je je wagen via een ring op een staaf schuift en zo naar de bel flitst, en we zouden de ring in de kop van Robin verwerken. Het zal dan maar volgend jaar moeten gebeuren maar dan hebben we wel de tijd om het voertuig goed en stevig te bouwen en af te werken.
  3. Tja helaas heb ik slecht nieuws, die maat van me die Adriaan wou spelen heeft een ongeluk gehad en ligt in het ziekenhuis en der halve kunnen we niet meer mee doen. Het is echt zonde want we wilde het zo timen dat we het onder aandacht zouden brengen dat Bassie 70 word dit jaar.
  4. Dat wist ik wel, ik wou gewoon de verschillende versies met elkaar vergelijken. Dat antwoord van Aad heldert inderdaad een heleboel op.
  5. Okee dan ik heb laatst de CD van Het geheim van de schatkaart gekocht en ik heb de gelijknamige TV serie op DVD laten we het eens hebben over de overeenkomsten en de verschillen. De Personages. De Boeven in het hoorspel, van links naar rechts: Baron Van Neemwegge, Ping Poen en Vlugge Japie. Het allergrootste verschil tussen de TV serie en het hoorspel is de boeven bezetting, voor een of andere reden werd Ping Poen vervangen door B2. Ik neem aan dat dat te maken had met het feit dat B&A geen minderheden wilden kwetsen en een Japanner die de R uitspreekt als een L is zo stereo type. (Wie de ware reden weet mag het me rustig vertellen.) Maar het kan ook liggen aan het feit dat Aad als scenario schrijver vertrouwd was met het typetje van B2 en zo instaat was de scenes was op te leuken, die scene waar Vlugge Japie B2 in de gevangenis ontmoet is een klassieker, die zie ik niet zo gauw met Ping Poen gebeuren. Een ander verschil met de TV series is het feit dat B&A een voetbal team oprichtten terwijl in het hoorspel ze nog altijd werkzaam bij het circus zijn. Het verhaal van het hoorspel is veel directer, er zijn geen subplotten. Bijvoorbeeld geen ontvoering van Robin) In het algemeen vindt ik de TV serie beter omdat het verhaal beter is uitgewerkt en omdat de scenes met B2 gewoon hillarish waren. De "geniale Mafkikker" scene waarmee de boeven werden ingerekend was de kroon op het werk en ik was ook eigenlijk wel teleur gesteld dat deze niet in het hoorspel zat. Maar toch het hoorspel was leuk, leuk om te horen wat Aad in het oorspronkelijke scenario had gezet en welke scenes er waren aangepast in de TV serie.
  6. Die Matra Simca neemt me terug... Toen ik nog zeven was in 1983, mijn vader had een collega die op bezoek kwam met diens gezin en hij reed in een mosterd kleurige Matra Simca Rancho. Ik weet nog dat ik tegen diens dochter, Sonja (die nu ondertussen ook van mijn leeftijd moet zijn) zei dat ik het fantastisch vond dat haar pappa een Bassie en Adriaan wagen had. Haar reactie loog er niet om, ze trok me aan mijn mouw mee naar de motorkap en liet me de merknaam hard op lezen. "Niks Bassie en Adriaan wagen, er staat toch duidelijk Matra Simca!" Ik was een hele poos later in 2001 met een vriend op een old timers beurs in Maastricht en zag daar nog een paar prachtig bewaard gebleven Rancho exemplaren en weer kwamen de herrinenringen boven. Van wat ik begrijp is het gebruik van inferieur staal waardoor de carresorie heel erg snel begon te roesten de reden wat de auto productie van Matra Simca de das omdeed. Maar Matra bestaat nog wel, ze maken voornamelijk militaire raketten zoals de beruchte Exocet anti-scheeps raket en de Magic zelf verdedigings raket voor jacht vliegtuigen. Ik zie Bassie niet zo gauw een van deze Matra producten kussen.
  7. Ik heb laatst eens op een Dragonball Z forum een post gezet wie we graag hadden willen horen als Dragonball Z een nederlandse dub zou hebben gekregen. Een van mijn suggesties was om Paul van Gorcum als de stem van een van de meest gelikte slechterikken uit die serie te nemen. Te weten: Cell. Cell is een bio-mechanish wezen wat is samen gesteld uit de cellen (vandaar ook zijn naam) van alle good guys uit de serie en in staat is al hun technieken tegen ze te gebruiken. Cell's karakter is statig en door en door slecht met een wrang gevoel voor schoonheid en humor. Gezien hoe Paul van Gorcum personages zoals Baron Van Neemwegge en gargamel neerzet had ik het zo in mijn gedachten dat gezien zijn veelzijdigheid in stem gebruik, hij de beste stem voor Cell zou zijn.
  8. Sorry als ik de zoveelste ben die zo'n topic start... Ik vindt het wel bewonderingswaardig van Aad dat hij buiten de rol van Adriaan, scenario schrijver en als regissuer van de series het ook aandurfde een dubbelrol neer te zetten. Dat betekende dat een heleboel scenes in "De schatkaart" heel veel tijd hebben gekost om op te nemen, neem bijvoorbeeld de scene in het pakhuis zowel Bas als Aad speelden dubbelrollen dus moest die scene uit meerdere opnames worden samen gesteld. Ik denk ook dat die zware last van het spelen van een dubbel rol en de kostten van de meerdere opnames Aad ook wat te veel werd en dat daarom Paul Van Gorcum de Rol van Baron Van Neemwegge overnam toen het avontuur met de verdwenen kroon er aan kwam. Als iemand de ware reden weet dan wil ik deze graag horen. Maar goed laten we het eens hebben over de verschillen in hoe dat Aad en Paul de Baron hebben neergezet. Aad zette de Baron neer als een gevallen man van Adel die trots was op zijn titel als Baron maar gefrustreerd was met zijn situatie. Aad liet de Baron ook heel deftig spreken. Die Trots is te zien in een scene zoals die waarin B2 het raam heeft geopend en de Baron naar binnen wilt laten. *aadbaron* "Je denkt toch niet dat ik: de Baron, als een ordinaire inbreker door een raam ga klimmen?" Aad zet de Baron ook neer als een man die eigenlijk te oud was voor het boeven bestaan met achtervolgingen en weg ren acties, hij rent moeizaam en loopt met een wandel stok en heeft een bevende manier van bewegen. Paul maakte van de Baron een veel Vitalere kerel, de wandel stok was weg en bleef weg, de schokkerige manier van bewegen was weg. Paul maakte van de baron ook minder een aristocraat dan dat Aad deed. Dat is bijvoorbeeld te merken als Bassie de stem van de Baron nadoet, hij spreekt dan heel deftig zoals Aad in het avontuur met de schatkaart deed. En Paul spreekt nog maar weinig op die manier een van de laatste keren waar hij heel deftig spreekt is in de reis door Europe deel een als hij Handige Harrie opbelt. Maar Paul zet de baron ook veel agressiever neer. Als een boevenleider die niet bang is om ouderwetse dicipline toe te passen in de vorm van zeer rake klappen en keiharde scheld tirades. Dus zowel Aad als Paul geven hun eigen draai aan het karakter van de Baron en ze hebben beiden hun sterke kanten er in.
  9. Wat mij betreft een van de allerbesten omdat B2 niet eens te zien is. De reis door europa deel een, De Baron en Vlugge Japie hebben net ontslag uit de gevangenis gekregen. *baron* "Ha-ha-ha ho-ho-ho, eindelijk weer vrij!" *japie* "Hi-hi-hiii Ja!" *baron* "A pro po, waar is B2 eigenlijk?" *japie* "Dat weet ik niet baas, ik heb hem nog gezegd 'HEY FIGUUR WE WORDEN VANDAAG VRIJGELATEN!' Maar vollegens mij hebt 'ie me niet gehoord." *baron* "Ach die frikandel die hoort ook nooit wat. DAT HIJ MAAR LEKKER IN DE GEVANGENIS BLIJFT!" en een goede uit de serie met de schatkaart. *aadbaron* "DROMMELS, DROMMELS, DROMMELS!" *japie* "Hee nou baas, rustig straks horen ze ons nog." *aadbaron* "Okee ik ben rustig, ik ben kalm maar als hij NOG EEN KEER VRAAGT 'WAT ZEG JE?' DAN ZAL IK HEM!" *b2* "Wat zeg je?" De baron verkoopt B2 een heislag op zijn hoofd die duidelijk te horen en te voelen is *bas* "Wat was dat voor een klap?" *adriaan* "Het leek wel een aardbeving!" *bas* "Fieuw!" *aadbaron* "Ik krijg hoofdpijn van die kerel" *japie* "Ja, hijzelf ook."
  10. Dat is ook mijn favoriet. *B100* "Dus jij komt uit negentien-acht-en-dertig... dan ben je wel een ouwetje (klok, klok, klok) Maar je bent wel errug lekker!" De telefoon gaat *B100* "U spreekt met het automatisch antwoord apparaat van B een... Nulnul... Ik ben op dit moment bezig met uitermate belangrijke zaken en wens ab-so-LUUT niet gestoord te worden! Tuut-tuut-tuut-tuuut BWA-HA-HA-HA-HA-HA-HAAA!" *baron* "B Honderd geef antwoord! Wat Ben je aan het doen?" *B100* "Ik heb altijd pech, maar vandaag vindt ik het niet erg om pech te hebben. Vandaag, zal ik je zeggen, vindt ik het juist FIJN om pech te hebben! JOEPIE!" *baron* "B HONDERD GEEF ANTWOORD! DROMMELS, DROMMELS EN NOG EENS DROMMELS!"
  11. Ja daarover gesproken er is een scene die me altijd dwars zat in die shorty. Als Adriaan begint over "Het tweede instrument dat halen wij nu uit de kast, 't is groot en heeft een zware toon: het is een contrabas." Waarom hebben ze dan geen contrabas gebruikt in in die scene het is de bedoeling dat de kinderen er wat van leren waarom laten ze dan niet zien hoe een Contrabas uitziet? En: als muzikant kan ik rustig zeggen dat een Contrabas niet klinkt als het instrument wat te horen is, dat is overduidelijk een basgitaar.
  12. Het zou toch wel eens tijd gaan worden zeg! Ik ben van mening dat rond zes uur geen tijd is voor B&A op TV (etenstijd of overuren) *bas* en *adriaan* moeten vaker op nick Ik heb voor een habbekrats wat video banden gekocht van het avontuur met de schatkaart, waar de originele muziek en zo nog op staat maar er zijn ook heel wat scenes weg, zoals die waarin Vlugge Japie B2 ontmoet in de gevangenis dus ik zal blij zijn die scene weer eens in volle glorie op TV te kunnen zien.
  13. Hallo allemaal. Ik ben Wouter Jaegers 28 jaar en al jarenlang een B&A fan en wou me bij deze aansluiten bij dit leuke forum. Ik ben gitaarbouwer van beroep en ik teken manga strips daar zitten nog geen B&A strips bij maar wat niet is kan nog komen. Ik ben ook van plan om met een vriend aan Te Land, Ter zee en in de lucht mee te gaan doen verkleed als B&A. Ondergetekende zal Bassie zijn omdat hij de kleinste van de twee is. *bas* Ik heb mijn plan gemaild aan Bassie zelf en dit is zijn reactie. Toch wel tof dat de echte Bassie zo achter mijn ideetje staat. Wellicht zou het een leuk forum uitstapje kunnen worden als er meer mensen meededen bijvoorbeeld als de boeven uit de eerste paar series. In de faq staat dat je niet zomaar e-mails mag posten. Lees de regels even door, scheelt een hoop gedoe
×
×
  • Nieuwe aanmaken...